Całoroczne domki nad morzem a aktywność

domki całoroczne nad morzem

Urlop bierny kontra aktywny

Czy lubisz leżeć na plaży bez ruchu niczym foka? Może Twój urlopowy cel to głęboka opalenizna powstałą na skutek wielogodzinnego leżenia na patelni? Cenisz bowiem tylko all inclusive i nie wychodzisz w temperaturę poniżej 30 stopni Celsjusza? Jeżeli tak, to nie jest artykuł dla Ciebie. Jeżeli jednak lubisz zwiedzanie, długie spacery, a wyciągnięcie Cię z wody graniczy z cudem, to przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego, że aktywne wakacje poza sezonem są możliwe. Co więcej mogą być nawet lepszym wyborem niż urlop lipcowo – sierpniowy. Wystarczy wybrać całoroczne domki nad morzem w ciekawej okolicy.

Całoroczne domki nad morzem poza sezonem

Wiadomo, że czas nocowania pod namiotem zazwyczaj kończy się wraz z latem. Jesienne noce są już bowiem zimne i często deszczowe. Natomiast kempingi we wrześniu już świecą pustkami, a od października są już w większości zamknięte. Co więc zrobić by wyjechać poza sezonem i mieć zapewniony bezpieczny i komfortowy nocleg? A może do tego nawdychać się jodu i zasypiać przy szumie fal? Odpowiedzią są ogrzewane domki nad morzem. Co przemawia za tą forma noclegu?
Całoroczne domki nad morzem to świetny wybór ponieważ:

  • po sezonie jest dużo taniej – duża ulga dla portfela
  • w powietrzu krąży więcej jodu niż w sezonie – można oddychać zdrowszym powietrzem
  • na plaży i w restauracjach nie ma dużo ludzi – zapewniony prawdziwy wypoczynek i spokój

Wyjazd nad morze jesienią – gdzie i jak aktywnie spędzić czas?

Po sezonie warto wybrać się do Władysławowa, decydując się przy okazji na domki całoroczne Władysławowo. To bowiem piękne miasteczko turystyczne i znakomita baza wypadowa. Oto propozycje aktywnego spędzenia czasu podczas posezonowego pobytu.

  • Skorzystanie z ofert miejscowych biur podróży  – można wybrać się na wycieczki z przewodnikiem. Biura podróży proponują wycieczki do Malborka, gdzie można poznać bogatą historię zakonu krzyżackiego. Warto zwiedzić też Trójmiasto. Wycieczka na półwysep Helski pozwoli poznać historię i ciekawe miejsca w Jastarni, Juracie czy na Helu.
  • Wędrówki i szlaki nadmorskie – wystarczy odpowiednie ubranie i można wyruszać w wybraną trasę. Dla mniej wysportowanych wystarczy wędrówka lasem nadmorskim do Jastrzębiej Góry, Karwii czy Ostrowa. To zaledwie około 5 kilometrów. Osoby z lepszą kondycją mogą podjąć wyzwanie – spacer plażą do latarni Morskiej w Rozewiu. Czyste powietrze i jod dla zdrowia w bonusie.
  • Wycieczki rowerowe – nad Bałtykiem biegnie wiele tras rowerowych. W okolicy Władysławowa też ich nie brakuje. Rower można przywieźć ze sobą lub wypożyczyć. Poprawiona wydolność oddechowa i wzmocnienie serca po treningu gwarantowane.
  • Pływanie – za zimno na morskie kąpiele? We Władysławowie to żaden problem. Basen olimpijski w Cetniewie usatysfakcjonuje nawet wyczynowców. Co więcej – po sezonie można trenować komfortowo – bez tłoku.
  • Kajaki – jeśli mamy ochotę na dłuższy wypad, kajaki na Kaszubach z pewnością zaspokoją naszą potrzebę aktywności. Przy okazji czekają nas piękne widoki i jesienna szata przyrody.
  • Windsurfing, Kitesurfing – jeżeli wrześniowa pogoda dopisuje, warto podjechać w okolice Juraty i skorzystać z oferty profesjonalnych szkół i pomocy instruktora
  • Nordic Park – dla miłośników nordic walking na terenie gminy Władysławowo powstała sieć tras o różnym stopniu trudności. Czas przejścia – od godziny do trzech. Zatem, jak to mówią – „kijki w dłoń”

Całoroczne domki nad morzem dla weselników

Ze względu na piękne położenie i dobrą bazę hotelarsko – gastronomiczną często organizowane są wesela nad morzem. Nadmorski krajobraz: lasy, plaża, morskie fale są idealnym tłem romantycznej, ślubnej sesji zdjęciowej. Coraz bardziej modne są wesela w stylu rustykalnym czy boho, gdzie stawia się na naturalność i brak przepychu. Wybierając jednak nadmorskie plenery, warto zadbać o odpowiednie buty ślubne i odzież. Łatwo ją zniszczyć w mokrym piasku. Warto też przemyśleć gdzie zakwaterować gości by wpisać się w ten weselny trend? Oczywiście domki całoroczne nad morzem będą najlepszym wyborem!

Możesz również polubić