Spływy Wdą i innymi rzekami regionu

spływy Wdą

Piękne lasy i czyste rzeki

Kaszuby są przyrodniczą perłą północnej Polski. Do naturalnych walorów tego regionu zaliczyć można piękne lasy, przejrzyste jeziora i czyste rzeki. Podziwianie tego przyrodniczego bogactwa jest szczególnie atrakcyjne z perspektywy kajaka. Kajaki na Kaszubach to świetna propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. Na Kaszubach wybierać można spośród rzek o różnym charakterze i stopniu trudności. Powoduje to, że spływy na Kaszubach są doskonałym pomysłem zarówno dla grup przyjaciół, jak i dla rodzin z dziećmi. Zwłaszcza dla tych ostatnich sprawdzą się spływy Wdą, ze względu na bezpieczeństwo tej rzeki.

Rzeki o różnym poziomie trudności

Wśród wielu kaszubskich rzek, zwłaszcza kilka zasługuje na szczególną uwagę kajakarzy. Spragnieni mocnych wrażeń powinni wybrać się na Słupię, Łupawę albo Bukowinę. To propozycje dla tych, którym niestraszne są leżące drzewa na trasie czy woda w kajaku. Wymienione rzeki, przynajmniej na niektórych fragmentach, są o zdecydowanie podgórskim charakterze. Na ich trasach znajdują się m.in. dzikie przełomy, liczne meandry i malownicze bystrza.
Do rzek o umiarkowanym stopniu trudności można zaliczyć m.in. Wieprzę i Bytowę. Charakteryzują się one mniejszą liczbą zwalonych drzew i słabszym nurtem niż rzeki trudniejsze. Nie ustępują im jednak pod względem walorów przyrodniczych! O ile wcześniejsze propozycje nie są polecane początkującym, o tyle Brda oraz Wda spływy kajakowe będą dla nich doskonałą opcją. Obie rzeki są łatwe do przepłynięcia i mają dobrze zorganizowaną infrastrukturę kajakową.

Spływy Wdą dla każdego

Wda, zwana również Czarną Wodą, jest piękną i malowniczą rzeką o spokojnym nurcie. Spływy Wdą prezentują kajakarzom bogactwo przyrodnicze Kaszub i Kociewia. Cały szlak Wdy ma 196 km i prowadzi m.in. przez Tucholski Park Narodowy i Wdzydzki Park Krajobrazowy. Większość spływów po Wdzie rozpoczyna się w miejscowości Lipusz. Spływ kajakowy Lipusz do Wdzydz to szlak długości 22 km, leniwie meandrujący przez pola i łąki. Jeśli myślicie o spływie kajakowym po Wdzie w rodzinnym gronie, to odcinek zaczynający się w Lipuszu będzie dobrym wyborem.
Wiele wypożyczalni kajaków na Kaszubach organizuje spływy kajakowe dla firm. Taki rodzaj integracji z pewnością zbliży do siebie współpracowników i pozwoli początkującym złapać kajakowego bakcyla. Kajaki na Kaszubach zapraszają!

Możesz również polubić