Spływy Kaszuby sposobem na zwiedzanie

spływy Kaszuby

Pomysł na lato, czyli spływy Kaszuby

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym warto już poczynić pierwsze plany na ten najcieplejszy okres w roku. Jeśli czas swojego urlopu pragniesz spędzić w spokojnym zaciszu natury, spływy Kaszuby, będą dla ciebie idealną propozycją. Aktywność ta pozwoli ci na uspokojenie myśli i oderwanie się od codziennych problemów. Kajaki na Kaszubach, to możliwość poznania piękna przyrody oraz unikalnej kultury regionalnej. Kaszubi bowiem oprócz wyjątkowej gwary, posiadają także tradycyjne wyroby ceramiczne – można je zobaczyć na przykład w muzeum w Chmielnie. Mają również przepyszną kuchnię, która słynie swoim śledziem po kaszubsku. W kaszubskiej kulturze bardzo mocno zakorzenił się zwyczaj przyjmowania tabaki. Jest ona ręcznie wytwarzana przez mistrzów tabacznych w tradycyjnych donicach, a w Chmielnie co roku odbywają się Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki.

Oferta dla najmłodszych i firm

Spływy Kaszuby, to bardzo atrakcyjna oferta na wspólny wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Styczność najmłodszych z tego rodzaju transportem, bardzo często budzi miłość od pierwszego wejrzenia, która szybko przekształca się w pasję. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, erze technologii i otyłości, należy zachęcać dziecko do zwiększonej aktywności fizycznej. Warto rozważyć wspólny wypad do parku rekreacyjnego w Miechucinie, gdzie obok imponującej fauny, znajduje się plac zabaw i mała, ale bardzo urokliwa plaża. Wspaniałą propozycją na grupowe integracje czy wakacje pracownicze, są spływy kajakowe dla firm, połączone ze zwiedzaniem Kaszub.

Odzyskanie wewnętrznego spokoju

Na sam okres spływu wypożyczalnia kajaków Kaszuby zagwarantuje pewny, wysokiej jakości sprzęt, dostosowany do indywidualnych preferencji i potrzeb turysty. Możliwe jest spływanie w łódkach pojedynczych, jak i przemierzanie trasy w parach czy trójkach. Tutaj ponownie wszystko leży w upodobaniu podróżników.

Podsumowując, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś okazji zetknąć się z kajakarstwem, nie zwlekaj. Spokój, cisza, relaks, wewnętrzny eskapizm, wszystko to są przymioty, które opisują spływy Kaszuby. Zapoznaj się z potencjalną trasą spływu, spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i wyrusz w podróż po pięknych, dzikich Kaszubach, które z pewnością dobrze zapamiętasz.

Możesz również polubić